© Moderatorr 2021 | Webdesign Blanka Křemenová

© Moderatorr 2021 | Webdesign Blanka Křemenová

Moderatorr je hudební a audiovizuální projekt zpěváka, muzikanta a skladatele Petra Opavy. Stylově se řadí do industriálního rocku, ale přesahuje do mnoha dalších žánrů. Moderatorr osobitě navazuje na tvorbu interpretů jako Ministry, Rammstein, Fear Factory, Rob Zombie, Nine Inch Nails či Oohmp! Tvorba kombinuje prvky elektroniky, metalu, ethna, trance, vážné hudby a také rapu. „Vždycky jsem se soustředil na určitou euforii a extázi z muziky. Píšu tedy písničky tak, aby byly takovým tripem,” říká zpěvák.

 

Pro Moderatorr je charakteristický Opavův hrdelní zpěv, který je na české scéně ojedinělý a mnoha posluchačům připomene například produkci stále populárnějších mongolských folkrockerů The HU. 

 

Kromě vlastních textů se Moderatorr nezřídka kdy opírá o díla velkých básníků. Singl Violator je například zhudebněná báseň Johanna Wolfganga von Goethe v překladu Karla Jaromíra Erbena. Dále se v repertoáru projektu objevují například díla Jana Nerudy, A. S. Puškina nebo Jiřího Ortena.

Petr Opava (*1975) je český zpěvák, herec, hudební skladatel, instrumentalista a pedagog, absolvent Pražské konzervatoře v oborech zpěv a skladba.

Je známý účinkováním v muzikálech jako Johanka z Arku, Excalibur, Robin Hood, Mauglí a další. Od roku 2006 spolupracuje s divadlem RockOpera Praha, kde vystupuje ve dvanácti rockových operách. Mimo projektu Moderatorr se věnuje hudební tvorbě pro děti. Je autorem úspěšného pohádkového muzikálu O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce. V současné době připravuje další dětský muzikál a klasickou operu. Od roku 2007 je kapelníkem folkové kapely Jagabab, pro kterou také píše a zpracovává historické a současné hudební náměty. Jako pedagog vyučuje klavír na ZUŠ Josefa Lady ve Velkých Popovicích a zpěv na Rockové akademii RockOpery Praha.

© Moderatorr 2021 | Webdesign Blanka Křemenová